W dniach 25-29 lipca w Sokołowsku odbędzie się IV Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty.
Fundacja Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w wydarzeniach festiwalowych.
W festiwalu będą uczestniczyć przedstawiciele sztuki z kilkunastu krajów świata. Między innymi wystąpi grupa norweskich performerów z Ośrodka Sztuki Współczesnej z Bergen. Terenem działania artystów będzie przestrzeń miejscowości, głównie park koło zamku skwery jak również kino. Wydarzeniom będą towarzyszyły warsztaty artystyczne dla dzieci oraz dorosłych. Odbędą się dyskusje z udziałem artystów, krytyków również teoretyków sztuki. Podczas festiwalu będzie można podziwiać wydarzenia multimedialne, realizacje dźwiękowe, instalacje oraz wydarzenia w wykonaniu artystów z Akademii Ruchu czy Łodzi Kaliskiej.

Każda edycja honoruje szczególnie jednego z artystów współczesnej kultury. W tym roku honoru tego dostąpi polski neoawangardowy artysta fotografik, obecnie mieszkaniec Sokołowska - Zygmunt Rytka. Wystawę fotografii Zygmunta Rytki będzie można zobaczyć w Sokołowsku w miejscu gdzie mieszka, czyli w Różance. Szczególnie w tym miejscu zapraszamy mieszkańców do obejrzenia wystawy, rozmowy z artystą i zapoznaniem się z częścią jego twórczości.
Więcej szczegółów dotyczących festiwalu można będzie znaleźć na stronie fundacji Sztuki Współczesnej In Situ oraz rozwieszonych programów wydarzeń na terenie Sokołowska.
We wszystkich wydarzeniach udział jest bezpłatny. Mamy również przyjemność zaproszenia Państwa na wydarzenia odbywające się w kinie, które dzięki ofiarności Teatru Lalek w Wałbrzychu wzbogaciło sie o nowe fotele.
Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań, by Festiwal konteksty był ciekawym wydarzeniem artystycznym dostarczającym Państwu niezapomnianych przeżyć i ciekawych doświadczeń. Jednocześnie chcielibyśmy przeprosić Wszystkich Tych z Państwa, dla których nagły tłok na ulicach i w przestrzeni parków będzie uciążliwy. Jeszcze raz zapraszamy serdecznie wszystkich życząc miłej zabawy i pięknych doznań artystycznych.
Fundacja Sztuki Współczesne In Situ.

Wystawa Zygmunta Rytki
Foto. Maciej Hnatiuk