W dziale "Fotorelacje" zamieściliśmy zdjęcia z ataku zimy w Sokołowsku. 3 maja br. spadło nagle 20-30 cm śniegu: http://sokolowsko.pl/pl/aktualnosci/fotorelacje/category/38-05 (fot. J. Fila)

Dzięki serwisowi http://burze.dzis.net/ na stronie http://sokolowsko.pl/pl/turystyka/prognoza-pogody umieściliśmy aktualizowaną mapę burz.

W miarę możliwości czasowych korzystając z danych udostępnionych przez ten serwis uruchomimy system ostrzeżeń o wyładowaniach (burzach) w Sokołowsku i Górach Suchych na sokolowsko.pl.

Zachęcamy do korzystania z serwisu http://burze.dzis.net/ - dane / ostrzeżenia dla obszaru całej Polski.

Radary pogodowe dla urządzeń mobilnych

Czeski instytut meteorologii (ČHMÚ) bezpłatnie udostępnia aktualne dane radarowe w formie dla telefonów komórkowych:

 

03-03-2011
03-03-2011 03-03-2011

W Sokołowsku wciąż zima i śnieg, choć ostre marcowe słońce co raz mocniej go "wygryza" (na pd zboczach tylko płaty śniegu).

Śniegu jest do ok. 30 cm (mokry/ziarnisty/sypki na zmrożonym podkładzie). Nocami przy sporym mrozie pojawia się szreń i lód naciekowy (szczególnie na jezdni i chodnikach).

W weekend prawdopodobnie przybędzie trochę śniegu. W sobotę w niższych partiach gór mogą się przejściowo pojawić opady deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg.

Wczoraj pierwszy śnieg spadł w Karkonoszach. Dziś od rana w Sokołowsku pojawiały się przelotne opady śniegu. Późnym popołudniem delikatnie pobieliły się świerki na szczytach naszych gór (na pn zboczach od 650-700 m npm).

Od dwóch dni pojawił się mróz w nocy i nad ranem. Wczoraj w partiach szczytowych, dziś rano w Sokołowsku (ok. -2st.). Rykowisko w pełni. Nocą słychać Jelenie (nie jak mieszczuchy myślą ryki niedźwiedzi czy krów Uśmiech ).